Yeni CEO’nun Hedefleri Çok Farklı!

Microsoft, CEO değişiminden sonra öyle görünüyor ki hedeflerinde ve yapısında büyük değişim yaşayacak. Yaptığı açıklamalardan da görülüyor ki yeni CEO birçok alanda Bill Gates’ten etkilenmiş.

Microsoft geçtiğimz günlerde CEO değişimine giderek eski CEO’su Steve Ballmer yerine Satya Nadella‘yı getirmişti. Yeni CEO‘nun yaptığı açıklamalar Microsoft’un yenileşme ve değişime gideceğini belirtirken, bu yolda en büyük etkenlerin takım uyumu ve iletişim olduğunun üzerinde oldukça fazla durdu. Nadella, açıklamalarında yenileşme ve değişme hareketlerinden bahsettiği gibi Microsoft şirketini nadir sayıda olan 100 yıllık şirketler listesine girdirmeyi de başarmak istediğini söyledi. Bu yolda oldukça zorlanacaklarını da belirten Nadella, bunun için çok çalışacaklarını ve istisnalara ellerinden geldiği kadar yer vermeyeceklerini belirtti.

Yeni CEO, kendinden önce görevde olan Ballmer’in takımın çok önünde olduğu, takımdan çok onun konuşulduğundan bahsederken, kendi sistemimin bundan çok farklı olacağı konusunda kesin konuştu. Kendisinden çok takımının konuşulacağından bahseden Nadella, kendinin ise ağır başlı bir politika izleyeceğininden bahsetti. Nadella yeni iş dönemine girdiklerini ve bunun Microsoft için bir devrim olduğundan bahsederken, yönetim kurulu üyesi olan Bill Gates ile de çok yakın çalışacağından bahsetti. Çok yakın kelimesinin ardını aralamayan Nadella, en kötü oldukları alanda dahi pes etmeyeceklerini ve sonuna kadar savaşaklarını belirtirken bu özelliği de kendisine Bill Gates’in kattığını vurguladı.

Ayrıca Nadella, Microsoft’un her alanı ile özel ilgileneceğini ve gerekiyorsa rotasyona gidileceğini belirtti. Bakalım Microsoft yeni CEO ile birlikte nasıl bir politika izleyecek ve nerelere ulaşacak..

Yeni CEO bunları başarabilir mi? Sizce ne kadar başarılı olur?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

1 Comment

  1. Steve Jobs

    Aralık 20, 2014 at 12:38 pm

    CEO’ları da Kurucular yönetir 🙂 Ancak onlar kadar zeki değildirler.