Yeni iPhone’da Bu Özellik Olabilir!

Apple, son yıllarda Samsung şirketi ile yaşadığı patent davalarla anılıyor olsa da, olayın arka tarafında Apple hala yeni patentler satın alarak yeni gelecek iPhone’u tasarlıyor.

Apple, yeni satın aldığı patent ile gelecek iPhone için ilk adımları atmaya başladı gibi görünüyor. Yeni satın aldığı patent sayesinde iPhone kullanıcıları, ivme ölçer sayesinde yüksek sesle konuşma, trafik kazası öyle ki telefonun kulaklığının aniden çıkarılması halinde dahi polise konum bilgilerini göndererek durumdan haberdar edecek. Ayrıca ekranın istediğiniz bir bölgesine basılı tutarak da acil durum ihbarı yapabilecek ve otomatik olarak polisi arayabileksiniz. Bu servisin patentinin satın alınmış olması gelecek iPhone’da kesinlikle olacağı anlamına gelmez fakat gelecek iPhone için bizlere ipuçları verebilir.

Bu fonksiyonun gelecek iPhone’da gelecek olması halinde yapılması gereken, telefonun gerçekten acil durumları algılaması gerektiği olacaktır. Aksi halde iPhone kullanıcılarının başına bela dahi olabilir.

 

Bu özellik sizce iPhone’a ne gibi faydalar sağlar veya zarar getirir mi?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

1 Comment

  1. Demirhan Zor

    Mart 11, 2014 at 9:20 am

    ıPhone’u her zaman beğenmişimdir.