Yeniden Doğuş – Ölü Şampiyon Sion’a güncelleme

Yeniden Doğuş – Sion’a güncelleme mi geliyor ? Sion güncellemesi

Geçtiğimiz günlerde yeniden doğuş efsanesi League Of Legends tarafından anlatılmaya başlandı, resime bakarak tahmin yürüten çok oyuncu oldu fakat şampiyon hikayelerinden yola çıkmak gerekirse bu şampiyonun Sion olduğunu söylememiz mümkün. Hem hikayesindeki benzerlik bende daha öncesinde haberini yapmış olduğumuz için böylesine bir güncellemeyi zaten bekliyorduk. Efsaneler ligi içinde öyle şampiyonlar barındırıyor ki efsaneleri ile tamamıyla hepsi ayrı bir film konusu olabilir yada film serisi, bu potansiyele sahip nadir oyunlardan.

Yeniden doğuş anlatımına ve görsellere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Anlatımda geçen hikaye ile Sion hikayesini karşılaştırmak için aşağıdan Sion efsanesini okuyabilirsiniz.

Ölü Şampiyon Sion Hikayesi :

League of Legends’ın (Efsaneler Ligi) kurulmasından önce, Demacia ve Noxus şehir devletleri yüzyıllara yayılmış, bir bitip bir başlayan şiddetli bir savaşın içindeydi. İki taraf da birbirine üstün gelmeye çalışıyordu; ama amaçlarına ulaşmak için geleneksel ahlaktan ödün vermeye hazır olan şehir, Noxus’tu. Noxus sadece kaba kuvvete ve onu kullanacak iradeye önem verirdi. Bunu en iyi gösteren örnek, cani savaşçıları Sion’dur. Sion Noxus’lular tarafından canlı bir koçbaşı gibi kullanılır, Noxus askerlerinin önünden meydana salınırdı. ?Biçici? dediği çift ağızlı kocaman baltasıyla, düşmanlarını acımasızca katlederdi. İhtiyatsızlığı sonunda hayatına mal oldu. Demacia kuvvetleri tarafından yakalanıp hemen idam edildi.

Demacia’lılar, Sion’un kafası kesilince kanlı eylemleri de sona erer sanmışlardı. Ama ölüm, Sion’un iktidar yolculuğunun sadece başlangıcıydı. Meşhur Noxus’lu suikastçi Katarina, Sion’un cesedini geri getirdi ve Noxus’lu ölüm büyücüleri, ölü devi Noxus’a yine hizmet etmek üzere diriltti. Sion dirilince hem yeni güçler kazandı, hem de var olan güçleri arttı. Savaş meydanında daha da dehşet verici bir hale geldi. Noxus Üst Komutası’nın elinde yeni, güçlü bir silah vardı. Bu silahı League of Legends’da şampiyon olarak kullanmaya karar verdiler. Sion’un artan güçleri onu Üst Komuta’nın Adalet Meydanları dışında kullanabileceği güçlü bir araç yapsa da, Noxus artık Lig’deki en büyük şampiyonlarından birini kazara ya da tesadüfen kaybetme riskine girmiyor; Sion’un, Noxus askeri fetihlerinin ön saflarında savaştığı günler sona erdi.

”Noxus’da, ölmek terfi etmektir.”
— Pantheon

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)