Yıldızlar Arası Film tanıtımı, yorum ve eleştirisi Interstellar

Yıldızlar Arası Interstellar, film yorumları, tanıtımı, fragmanı, müzikleri

Jonathan Nolan ve Christopher Nolan gibi usta isimlerin senaristliğini üstlendiği, Matthew McConaughey ve Michael Caine  gibi usta oyuncuların filmde yer aldığı Yıldızlar Arası Interstellar, bilim-kurgu türünün doğruğunda sinema zevki yaşacağınız bir film. Filmi izlememiz bir kaç gün geç olsa da güzel oldu, açıkçası filmi izlemeden önce detaylı bir araştırma yapmamıştım, fakat fragmanını ve Christopher Nolan ismini görünce arkadaşların davetine olumlu baktım ve soluğu sinemada aldık. Nasıl söylesem film 3 saat sürdü, fakat bu türün sıkı takipçisi olmamdan mı kaynaklı bilmem, 3 saatlik bir film gibi gelmedi, Başlangıç, Superman, Batman gibi filmlerin senaristliğini üstlenen bir kişiden de kötü bir senaryo yada film beklenemezdi zaten.

Türünün takipçisi olmayan kişilere biraz karmaşık gelebilir, özellikle uzay ve evren üzerine yapılan teori yada varsayımlar hakkında hiç bilgisi olmayanlara, dünya da bilinen bir takım fizik kurallarına aykırı bir film olsa da sonuç olarak bilim-kurgu filmi 🙂 Kendinize bu film nasıl bir konuya sahip yada izlerken keyif alacakmıyım diye bir soru soruyorsanız imdb top250 listesi içindeki sevdiğiniz filmler gibi olacak diyebilirim, keza film şuan imdb top250’de 240 bin oyla 8.8 puan alarak 12. sırada yer almakta, yani dünyaca ünlü filmler arasına girmiş bulunmakta, bundan seneler sonra, aa sen Yıldızlar Arası filmini izlemedin mi diye muhabbetler sohbetlerimizde geçiyor olacak, bundan emin olabilirsiniz.

yıldızlararası 1Lafı fazla uzatmadan film konusuna biraz değinmek istiyorum, gelecekte dünya için yeterli kaynak bulunmamasıyla birlikte, oksijen miktarı azalmakta ve yeni bir nesil için uygun bir yaşam ortamı ilerleyen yıllarda beklenmemektedir. Tüm dünyadaki insanlar toprağı işlemeye odaklanmış sadece yemek ihtiyacı için çalışmalarını sürdürmektedir, işte bu çiftçiler arasında eski NASA pilotu mühendis Cooper’da yer almaktadır. Cooper 2 çocuğu ve babası ile birlikte çiftlik hayatı süren zeki bir insanken, NASA’daki çalışmalarını dünya şartları yüzünden icra edememesi her zaman içinde ukte kalmış birisi olarak karşımıza çıkmakta, yakın zamanda eşini kaybeden Cooper tüm sorunlara kendisinin göğüs gelmekte olduğunu bilen birisidir.

Bazı anormal fizik olayları neticesinde, aslında hiç var olmadıklarını bildikleri bir resmi merkez ile karşılaşan Cooper’ın, bir davet sonucunda dünyadan ayrılması gerekmektedir. İşte tüm olay burada başlamaktadır, fazlası spoiler’a girecek bu yüzden bu kadar bilgi yeter sanırım. Uzay, evren, zamanın ötesinde olaylar, mükemmel senaryo ve usta oyunculuklar, aşağıda film fragmanı ve müziklerine erişebilirsiniz.
Yıldızlar Arası Interstellar fragmanı, iyi seyirler.

Film Müzikleri

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4,25 out of 5)

4 Comments

 1. Ömer

  Aralık 27, 2014 at 7:42 pm

  Bu film her yerde karşıma çıkıyor. Nolan’ın kötü bir film çekebileceğini zaten düşünmüyordum ama çok övülmesi nedeniyle merakım arttı. Vizyonda olduğu dönemde kaçırmışım. Kaliteli şekilde izleyebilmek için dvd ve bluraylerin çıkmasını bekliyorum artık. Çıkar çıkmaz izleyeceğim.

  • ender

   Ocak 28, 2015 at 1:15 pm

   Ya filmde hic bir şey yok anlatılmak istenen evrende yanliz biz bariz ben özledim sinemada bos bi film abartiyolar bi solucan deliği bi kara delik yapmis başka bizi yok bunlar özenti şeyler bi kara delik doğru oda evrende dünyaya çok uzak görüntüsü bile mechul

 2. ender

  Ocak 28, 2015 at 1:16 pm

  Bu film de büyütülecek bizi yok

 3. eren

  Şubat 12, 2015 at 7:38 pm

  Nasıl bir şey yok diyebilirsiniz. Nolan’ın seneryosu bir yana, bir kere oyunculuklar tek kelimeyle kusursuz. Filmde mantık hatası olması mümkün değil çünkü işlenen yerler zaten evrenin bilinen kısımları değil. Böyle bir hayalgücünün tadı resmen damakta kalıyor. Öte yandan grafiklerde, sahnelerde tek bir açık yok. Bundan önce uzayı anlatan en başarılı film Gravity’di fakat Nolan rakipsiz seneryosuyla Gravity’i unutturdu bile. Her filmini öncekinden daha iyi yapan biri bile olsa izleyeciye “Daha iyisi nasıl olur ki? ” diye sorduruyor.